Blog

Cover Image

Co wchodzi w zakres obsługi kadrowo-płacowej?

Każdy przedsiębiorca zatrudniający w swojej firmie pracowników ma obowiązki kadrowo-płacowe, z których musi się wywiązywać. Wielu z nich ma z tym duże problemy, ponieważ prace dotyczące kadr oraz rozliczania płac są złożone, a częste zmiany przepisów w zakresie prawa pracy nie ułatwiają zadania. To właśnie dlatego obsługę kadrowo-płacową najlepiej powierzyć profesjonalnemu biuru rachunkowemu. W dzisiejszym wpisie wyjaśnimy Państwu, co dokładnie wchodzi w zakres takiej obsługi!

Na czym polega obsługa kadrowa?

Każda firma, w której zatrudnieni są pracownicy, wymaga obsługi kadrowej. Może ją wykonywać zatrudniony w przedsiębiorstwie księgowy albo zewnętrzne biuro rachunkowe. Obsługa kadrowa to przede wszystkim prowadzenie starannej dokumentacji kadrowej, sporządzanie dokumentacji płacowej, a także stały kontakt z Urzędem Skarbowym i ZUS-em, do których trzeba regularnie wysyłać odpowiednią dokumentację. Powierzając ją profesjonalnym księgowym, przedsiębiorca zyskuje pewność, że ewidencja oraz dokumentacja kadrowa jest prowadzona prawidłowo i zgodnie z aktualnymi przepisami.

Obsługa kadrowa to między innymi: prowadzenie ewidencji urlopowej, dbanie o wypłacanie wynagrodzeń, przeprowadzanie rekrutacji, sporządzanie umów o pracę, działo i zlecenie, prowadzenie teczek osobowych pracowników, sporządzania świadectw pracy, a także wypowiedzeń umów o pracę. W zakres obsługi kadrowej wchodzi też prowadzenie ewidencji zwolnień lekarskich, sporządzanie dokumentów i rozliczeń przeznaczonych dla pracowników, sporządzanie zeznań rocznych pracowników oraz wypełnianie różnych dokumentów bankowych i leasingowych. Nasze biuro rachunkowe oferuje swoim klientom kompleksową obsługę kadrową, w skład której wchodzi również prowadzenie w imieniu klienta korespondencji z Urzędami oraz reprezentowanie go przed organami podatkowymi na podstawie pełnomocnictwa.

Na czym polega obsługa płacowa?

Obsługa płacowa jest niezbędna w każdej firmie zatrudniającej pracowników. Swoim zakresem obejmuje tworzenie rozliczeń i listy wynagrodzeń, a także tworzenie listy wypłat z tytułu umów cywilno-prawnych. Decydując się na obsługę płacową naszego biura rachunkowego, przedsiębiorcy mogą spać spokojnie, gdyż świadczone przez nas usługi są na najwyższym poziomie, a wszystkie rozliczenia i zeznania są zawsze składane na czas.

W skład obsługi płacowej wchodzi między innymi: sporządzanie list płac pracowników i zatrudnionych na mocy umów cywilno-prawnych, sporządzanie deklaracji o dochodach, przygotowywanie zaświadczeń o zarobkach. Ważnym elementem takiej obsługi jest także stały kontakt z Urzędem skarbowym oraz ZUS-em. Nasi pracownicy przygotowują i przekazują do ZUS-u miesięczne deklaracje rozliczeniowe i raporty, a także deklaracje zgłoszeniowe nowo zatrudnionych pracowników. Sporządzają też deklaracje PIT i wykonują całoroczne obliczenia podatku od wynagrodzeń. Dzięki profesjonalnej obsłudze płacowej możliwe jest również wyprowadzenie zaległości płacowych.

Dlaczego warto skorzystać z obsługi kadrowo-płacowej świadczonej przez biuro rachunkowe?

Przedsiębiorcy korzystający z obsługi kadrowo-płacowej świadczonej przez biura rachunkowe mogą zaoszczędzić sporo czasu, który pochłania sporządzanie odpowiedniej dokumentacji i pilnowanie terminowości rozliczeń. Powierzenie wszystkich czynności związanych z obsługą kadr i płac fachowcom to doskonały sposób na uzyskanie lepszej kontroli nad sprawami pracowniczymi. Obsługa kadrowo-płacowa to także gwarancja terminowości wszystkich deklaracji, prawidłowości umów, rozliczeń, świadectw i zaświadczeń. Przedsiębiorcy decydujący się na taką formę obsługi maja pewność, że jest ona najwyższej jakości, a cała dokumentacja jest rzetelna i uporządkowana.

Wróć

Biegli S&S - Biuro usług księgowych i badania bilansów
Joanna Gadomska

ul. Grabiszyńska 163
53-437 Wrocław

<--