Rozliczenie w formie ryczałtu ewidencjonowanego musi zostać zgłoszone do US nie później niż przed zdobyciem pierwszego dochodu lub w dzień przed rozpoczęciem działalności gospodarczej.
Jest to forma rozliczenia, jaką mogą przyjąć przedsiębiorstwa indywidualne oraz spółki osobowe.
Rozliczenie cechuje się różnorodną procentową stawką podatku, wymusza rozliczenie podatku od przychodu i nie pozwala na odjęcie jakichkolwiek kosztów uzyskania przychodu. Czy to dobre rozwiązanie także dla Twojego rodzaju działalności gospodarczej? I kto może skorzystać na tego rodzaju rozliczeniach z US?
Ustawa z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów pozwala ustalić, czy przedsiębiorstwo jest wyłączone z możliwości rozliczenia ryczałtem ewidencjonowanym. Czytamy w niej, że wyłączone jest:
Rozliczenie ryczałtem ewidencjonowanym nie jest ograniczone wysokością przychodu dla nowych firm, które nie skorzystały z karty podatkowej. Oznacza to, że nawet po przekroczeniu limitu obrotów (250 tys. Euro - indywidualnych lub łącznych przychodów wspólników) mogą w drugim roku prowadzenia działalności podatkowym także rozliczać się w ten sposób.
Wróć
Biegli S&S - Biuro
usług księgowych i badania bilansów
Joanna Gadomska
ul. Grabiszyńska 163
53-437 Wrocław